Перекладач

четвер, 9 березня 2017 р.

Стежками долі Кобзаря

Щовесни ми з особливим трепетом згадуємо постать нашого Пророка – Тараса Григоровича Шевченка, бо саме на березень припадають найважливіші віхи його життя: дата народження та дата відходу у вічність. Вшановуючи 203-ю  річницю від дня народження Кобзаря,ми знову перечитуємо його твори, віднаходимо нові, маловідомі факти з біографії, захоплюємось майстерністю різця та пензля, якими так чудово володів поет.
З нагоди Шевченківських днів  бібліотекар Буської районної бібліотеки для дітей Надія Островська провела з учнями 4-Б класу Буської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 літературну мандрівку «Життєвими стежками долі Кобзаря».
 Цікаву розповідь про життя Т.Шевченка бібліотекар доповнювала фактографічним матеріалом із книги «Доля». Це світлини та малюнки самого поета, його рідних, друзів, сучасників, з якими зводила його доля. Діти також мали нагоду ознайомитись із книгою Євгена Білоусова  «Тарасове перо», написаною як повість-казка про дитячі та юнацькі роки Т.Шевченка. Оглянули учні і першу книжку поета «Кобзар», до якої входило лише 7 творів. Це видання надруковане у сучасному правописі з унікального примірника 1840 року, котрий знаходиться у Науковій бібліотеці Петербурзького державного університету. Дбав Тарас Шевченко й про те, аби селянські діти могли здобувати освіту.
 Для них він склав «Буквар південноруський», який містив старослов’янську абетку,молитви, прислів’я, а також думу «Про Марусю попівну Богуславку». Сучасне перевидання Шевченкового «Букваря» також є у фондах нашої бібліотеки. Під час заходу діти декламували   Шевченкову поезію – «Зоре моя вечірняя», «Садок вишневий» (Назар Омелюх), «І досі сниться…» (Вікторія Обірик),  «Реве та стогне…» (Вероніка Окопна), «Село» та спогад «Про себе» (Юля Жовтанецька). До улюблених віршів Т.Шевченка діти намалювали свої ілюстрації. Ці творчі роботи будуть експонуватися у дитячій бібліотеці. За плідну співпрацю бібліотекарі висловлюють подяку класному керівнику Лесі Зіновіївні Тхорик.
                      Галина Гораль, заст.директора Буської ЦБС по                                    роботі з дітьми

Немає коментарів:

Опублікувати коментар