Перекладач

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

Голодомор - біль та скорбота наша

Останні дні листопада нагадують кожному українцеві про найтрагічніші події в історії нашої держави. Інколи здається, вони стираються з  пам'яті. Але є дати,про які не можемо забувати. Навіть з плином часу. Подіям голодомору 1932 -33 років було приурочено годину пам‘яті «Голодомор 1933  - український голокост», яку провели бібліотекарі Буської РДБ з читачами 7-Б класу Буської ЗОШ №2 I-III ст. З розповіді заступника директора Буської ЦБС Г. Гораль діти дізнались про причини виникнення Голодомору, спровоковані сталінською політикою, про  те, в яких страшних муках вмирали українські селяни, а також про жахливі  випадки людожерства.
У ході заходу були використані документальні матеріали, опубліковані в книгах зарубіжних дослідників  радянської історії «Жнива скорботи» Роберта Конквеста, а також «Ваші мертві вибрали мене» Джеймса Мейса .   Надія  Островська,

бібліотекар РДБ, зачитала дітям спогади жительки Буська, письменниці Алли Андреєвої про часи голодомору, пережиті її прабабусею Мариною Шишкою,  та її мамою -  Юлією Юхимівною Самойлович, котра, до речі, була вчителькою української мови та літератури у Буській СШ №2. Діти також ознайомились із  спогадами жителів Буська – вчителів Олександри Петрівни Оводенко, Уляни Сергіївни Панченко, Катерини Іванівни Верби (у повоєнний час працювала в Буську), журналіста Віктора Пилиповича Борозенця, чиї свідчення  були задокументовані у «Національній Книзі пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Львівська область». Участь у заході взяли О.І.Ільків – перший заступник голови Буської  РДА та Л.І.Ціхоцька – керівник відділу культури та туризму Буської РДА. Людмила Іванівна розповіла як особисто у 2008 році брала інтерв’ю у мешканців Нового Милятина, котрі безпосередньо пережили часи голоду.

 Олег Іванович поділився спогадами дитинства, коли до його родини приходили люди, котрі пережили голодомор та  як його батьки ділились з ними куском хліба. 

Увагу дітей привернула книжкова виставка «Голодомор 1932-1933 – біль та скорбота наша». Учні переглянули короткометражний фільм «Голодомор», а також послухали пісню «Свіча» у виконанні Оксани Білозір. Захід спонукає кожного пам’ятати гіркі сторінки своєї історії, аби вона не повторилась ніколи.

 Галина Гораль, заст.директора Буської ЦБС по роботі з дітьми

Немає коментарів:

Опублікувати коментар