Перекладач

понеділок, 24 вересня 2018 р.

Осінній бенефіс у дитячій бібліотеці


Осінь багата на щедрі дари. Адже саме в цю пору в садах дозрівають червонобокі яблука і медові груші, від налитих соком грон вгинається виноградна лоза. Грядки радують нас добірною картоплею, червоним бурячком, помідорами, яскраво-оранжевою морквою, різнобарвним перцем. Та найбагатша цьогоріч осінь на гарбузи – найбільші з плодів, які родить земля. До речі, не всім відомо, що гарбуз – це ягода, яку в XV столітті до Європи привіз Христофор Колумб. А найбільший гарбуз, вирощений американським фермером у 2013 році, важив аж 922 кілограми.
Саме цим дарам природи був присвячений бенефіс «Осіння феєрія», який відбувся в дитячій районній бібліотеці з п`ятикласницями Буської ЗОШ №2. А розпочався він із цікавої та змістовної розповіді бібліотекарів Надії Островської та Галини Сай про маловідомі факти з історії овочів та фруктів. Зокрема, діти дізналися про те, що цвіт картоплі та квасолі слугували як прикраси в королівських палацах Франції та Італії. А у Стародавньому Єгипті під час будівництва пірамід рабам додавали в їжу цибулю, аби вони були сильними і не хворіли. Перець  чілі прадавні індіанці використовували не лише як приправу до їжі, але й як зброю: жменю розтертого перцю кидали ворогові в обличчя, що викликало різкий біль в очах, сльози й задуху. «Хмара смерті»  – так назвали цю «зброю» європейці.  Також  школярі довідалися й про інші рослини, багаті на різноманітні поживні елементи. Найбільш учасників заходу зацікавила розповідь про гарбуз. З давніх часів його використовували не лише для приготування їжі, але й виробляли з нього посуд, іграшки та музичні інструменти. До речі, у казці Шарля Перро Попелюшка їхала на бал у гарбузовій кареті. 
Історія про цей неймовірно корисний і смачний плід настільки  вразила дітей, що вони вирішили спробувати свої таланти у створенні осінніх гарбузових композицій. Учасники розділилися на дві команди, модераторами яких були Галина Сай та Надія Островська. Визначити кращу композицію було важко, оскільки кожна вийшла цікавою  та креативною, адже діти проявили максимум фантазії, вміння та винахідливості.
Для користувачів бібліотеки у читальному залі організовано виставку-інсталяцію «Осінь… Смак бабиного літа», де не тільки представлена література про  земні плоди, але й подані цікаві та корисні рецепти з приготування смачних страв та фруктових смаколиків.На завершення заходу діти пригощалися яблуками, грушами, виноградом та печивом з цукатами.

     Г.Гораль, заст.директора Буської ЦБС по роботі з дітьми
     І.Якимишин, бібліотекар Буської РДБ

Немає коментарів:

Опублікувати коментар