Перекладач

пʼятниця, 13 липня 2018 р.

Доглядаємо за кімнатними рослинами


Привчити дітей любити природу та оберігати її  - обов`язок не лише батьків, вчителів, але й бібліотекарів. Прищеплювати любов до зеленого світу необхідно з раннього дитинства. Як  правильно доглядати за рослинами у домашньому квітнику чи у кімнаті, як підбирати  відповідну грунтову суміш  та вазони  для   різних рослин, а також про  методи розмноження розповідала дітям бібліотекар Надія Островська під час майстер-класу «Зелена оселя».
 Діти мали змогу оглянути  зелені екзоти книгозбірні, котрих тут налічується більше сорока  видів.
 Бібліотекар поділилась із школярам секретами догляду за рослинами, а також розповіла про походження назв окремих рослин. Зокрема,  учні довідалися про те, що всі назви рослин діляться на дві групи. Одні носять імена їхніх першовідкривачів або вчених-ботаніків. Інші – названі за своїми унікальними особливостями та властивостями. До прикладу, назва такої кімнатної рослини, як гібіскус або китайська троянда походить від грецького слова «hibiskos», що є синонімом до слова «мальва». Гібіскус справді дуже схожий на мальву і, окрім цього, вважається символом Гавайських островів, де місцеві красуні часто полюбляють прикрашати волосся його дивовижними квітами.


Не менш цікавою є товстянка або «грошове дерево». Китайська легенда свідчить, що ця рослина є священною. Цесвоєрідний символ достатку, благородства і благополуччя. А ще вона має унікальні лікувальні властивості, що допомагають при ангіні, герпесі, опіках, укусах комах, виразці шлунка та інших захворюваннях.


А от у країнах Південної та Північної Америки символом щастя вважають драцену. Найбільше дітей вразила давня легенда ацтеків, котра розповідає про те, що драцена врятувала життя одного воїна, котрий полюбив доньку верховного жреця племені. Аби здобути згоду батька на одруження, воїн мав упродовж п’яти днів поливати палицю, ввіткнуту в землю, аби вона вкрилася пагонами, в іншому випадку хлопцеві загрожувала смерть. Але на щастя, листя на палиці появилося і з неї виросла драцена. Жрець змушений був дати згоду на одруження молодят. З цих пір існує повір’я, що невелика частина стовбура цієї рослини, зрізана опівночі або у повний місяць, приносить щастя та кохання.


Отримавши теоретичні знання й практичні навички по догляду за рослинами, наші читачі зможуть вирощувати улюблені рослини у себе вдома.
Немає коментарів:

Дописати коментар