Перекладач

четвер, 6 жовтня 2016 р.

Читаємо вірші Івана Франка мовами світу

5 жовтня у Львівській обласній бібліотеці для дітей пройшов обласний конкурс «Читаємо вірші Івана Франка мовами світу», у якому взяли участь читачі старшого шкільного віку майже з  усіх районів області. Цей конкурс був приурочений 160-річниці великого Каменяра. Наш район представляли дві учасниці: Оля Смолінська -  восьмикласниця з Ракобовтів та десятикласниця Марта Семенів  з Побужан. У Львові конкурсантки читали напам’ять поезію Івана Франка мовою оригіналу та у перекладах на іноземні. Компетентне журі враховувало знання виконавцем іноземної мови та вміння володіти поетичним словом Івана Франка, емоційність виступу, художнє втілення твору – використання музики, елементів костюму і т.п. Дівчатка дуже відповідально  та сумлінно готувались до конкурсу: неодноразово консультувались зі своїми наставниками-вчителями, а також і з бібліотекарями. У Львові Оля Смолінська читала поезію «Чого являєшся мені у сні?» англійською мовою.
Ліричність її виступу надавала  «Мелодія» Мирослава Скорика. Елегантний костюм   молодої панянки доби Івана Франка одразу вирізняв її з-поміж інших учасників. За артистичне втілення образу, емоційність виконання Оля Смолінська була відзначена окремим призом журі. Таку ж відзнаку отримала і Марта Семенів за декламування поезії «Я не жалуюсь на тебе, доле» польською мовою, котру, до речі, почала вивчати зовсім недавно.
Журі відзначило хороший рівень  володіння мовою, а також артистичність Марти. А особливо всіх привабив її образ – босонога дівчина у столітній домотканій вишитій сорочці з вінком колосся на голові. Тим,хто читав твори польською мовою, член журі рекомендувала брати участь у творчих проектах, які презентуватиме  консульство Польщі у Львові. Участь у проектах дасть дітям змогу навчатись у престижних польських вишах.Кожна із конкурсанток отримала також диплом та книгу Б.Тихолоза «Іван Франко від А до Я»,котру було відзначено на цьогорічному 23 Форумі видавців у Львові . Участь дітей у таких конкурсах свідчить про те, що вивчення іноземних мов  , особливо, англійської,на сьогоднішній день є дуже актуальним  і важливим для молодого покоління.


Галина Гораль, заст.директора Буської ЦБС по роботі з дітьми.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар