Перекладач

пʼятниця, 9 жовтня 2015 р.

Як до нас листівка прийшла

2 жовтня у Буській районній бібліотеці для дітей відбулося два літературно-мистецькі екскурси «Як до нас листівка прийшла», учасниками  яких були 90  учнів  2-5 та 6-7 гімназійних класів Буської гімназії ім.Є.Петрушевича . У бібліотеці розгорнуто книжково-ілюстративну виставку  «Без листівки свята не буває», яка висвітлює історію виникнення листівки , поширення її на  світових теренах та в Україні зокрема.

Очільник дитячої бібліотеки Галина Гораль звернула увагу присутніх на два унікальні видання: монографію М.Щеглюка «Історія українського листування» та альбом-каталог П.Корпанюка «Мій рідний край», у котрих  поряд з цікавими фактографічними матеріалами вміщено репродукції  поштових листівок, виготовлених з фотографій 1900-1939 років. На них зображено міста, містечка, села, краєвиди та мешканців Гуцульщини, Бойківщини, Покуття та Опілля. Особливістю заходу було те, що діти, почувши історію виникнення поштової картки, мали нагоду оглянути автентичні святкові українські листівки, видані у 30-40 роках  ХХ ст.,представлені з приватної колекції. Своєрідною окрасою виставки були також листівки учнів-гімназистів, котрі вражали своєю вишуканістю та високим рівнем виконання. Це насамперед велика заслуга досвідченого педагога, майстра своєї справи Ольги Іванівни Пінчаківської, яка свої знання та вміння щедро передає своїм вихованцям.


 Присутні на заході заступник директора Буської гімназії по виховній роботі Леся Ярославівна Фурко та вчитель географії Ірина Петрівна Гораєцька, котрі викладають народознавство, відзначили, що проведення таких заходів сприятиме широкому пізнанню дітьми своєї історії, вихованню патріотичних та естетичних смаків,  спонукатиме до написання творчих учнівських проектів.                                    

                                                         Г. Сай, бібліотекар Буської РДБ
  


Немає коментарів:

Опублікувати коментар