Перекладач

вівторок, 20 березня 2018 р.

Дитячий світ Василя Сухомлинського


Василь Сухомлинський був не лише хорошим педагогом і новатором у сфері дитячого виховання, але й талановитим письменником та публіцистом. Цьогоріч виповнюється сто років від дня його народження. Близько тридцяти років В.Сухомлинський присвятив праці з дітьми, був директором Павлиської школи на Кіровоградщині, заслуженим вчителем України. Цій видатній особистості та його творчості присвячується цьогорічний загальнообласний День дитячого читання. Заступник директора Буської ЦБС Галина Гораль підготувала для третьокласників ЗОШ І-ІІІ ст.№2 літературну мандрівку «Він серце віддавав дітям». 




Школярі ознайомились із біографією письменника, переглянули мультиплікаційний ролик «Яблуко в осінньому саду» за однойменним оповіданням В.Сухомлинського, а також документальні кадри з життя педагога.



 Але найбільше дітям сподобались повчальні історії письменника, написані для дітей: «Загублені гроші», «Перед справедливим суддею», «Камінь», «Бо я людина», «Купа сміття», «Добре слово» та інші. Школярі не лише уважно слухали оповідання, а й брали активну участь у їх обговоренні.


 Класний керівник 3-В класу Зоряна Гаєвська висловила подяку працівникам бібліотеки за повчальний виховний захід, який в цей час є дуже корисним для дітей.
Понад тридцять шестикласників стали учасниками літературного вернісажу «Дитячий світ Василя Сухомлинського», який підготувала та провела бібліотекар абонементу 5-9 класів Галина Сай.




 Діти уважно слухали оповідання письменника, робили для себе висновки з певних життєвих ситуацій та проводили паралелі із сучасністю. Хоча в бібліотеці книг В.Сухомлинського обмаль, та «Казки школи під голубим небом», «Вогнегривий коник», «Гаряча квітка» завжди цікаві читачеві та ніколи не втрачають своєї актуальності. Вдалим доповненням до розповіді бібліотекаря був перегляд фільму «5 хвилин з Василем Сухомлинським», у якому відображено основні засади і принципи не лише творчості, але й всього життя великого педагога.




Учасники обох заходів отримали на згадку памятку «Десять «НЕ МОЖНА» від Василя Сухомлинського», яку підготували бібліотекарі.


 Це – життєві постулати, котрих повинна дотримуватись кожна людина впродовж свого свідомого життя.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар