У серії книг «Круті знання для пізнання», яка виходить у київському видавництві «Моя книжкова полиця», минулого року побачила світ оригінальна пізнавальна книга «Nominka. Українські імена світової історії». Короткі оповідання з життя 25 вихідців з України, чиї прізвища вписані у світову культурну спадщину, цікаво та оригінально описала Варка Проща, а фантастичні малюнки створила художниця Юлія Ганик. Чому книга має назву «Nominka»? «Nomina» латинською означає «імена». Тож наш читач дізнається надзвичайно цікаві факти про філософів, мандрівників, винахідників, співаків, художників, акторів серед яких Юрій Шаргей-Кондратюк, Квітка Цісик, Віра Холодна, Йосип Тимченко, Ігор Сікорський, Іван Пулюй, Іоан Пінзель, Джек Паланс (Володимир Палагнюк), Микола Миклухо-Маклай, Микола Леонтович, княгиня Анна Ярославна, Владислав Городецький, Василь Вишиваний та інші.
Тож презентацію цієї книжки ми розпочали із літературно-музичної години «Композитор Максим Березовський: ім’я, повернуте із забуття», участь у якій взяли учні Буської музичної школи разом із викладачем Людмилою Іванівною Романів. Галина Гораль розповіла маловідомі факти із життя творця першої української «Симфонії до мажор», яку, після віднайдення у 2000-их роках у бібліотеці Ватикану американцем Стівеном Фоксом, собі швиденько присвоїли росіяни. Тож наш диригент Кирило Карабиць доклав зусиль та наполегливості аби пояснити Фоксу, що композитор з Глухова Максим Березовський – українець та його «Симфонія до мажор», опера «Демофон» та інші твори по праву належать до української музичної спадщини. Діти мали нагоду прослухати запис «Симфонії до мажор», концерту «Не отвержи мене во время старости» у виконанні українських музикантів.
Ми пишаємось, що ім’я козацького сина Максима Березовського викарбуване на стіні Болонської музичної академії поряд з іменем Вольфганга Амадея Моцарта. Тож наш захід був присвячений 279-ій річниці від дня народження видатного українця, яку ми святкуємо сьогодні,16 жовтня.
Немає коментарів:
Дописати коментар