Перекладач

середа, 9 червня 2021 р.

Діти проти пластику

#Український_інститут_книги

Літні канікули для школярів не лише пора відпочинку, але й корисного та цікавого дозвілля. Саме з цією метою завітали до нас школярі 3-А класу Буської гімназії ім. Є Петрушевича разом зі своїм класним керівником Галиною Павлівною Чеховською на презентацію книги Мартіна Дорі «Діти проти пластику», отриманою бібліотекою за Програмою поповнення бібліотечних фондів від #Український_інститут_книги. Чому саме проти пластику???  А тому, що сьогодні вмирають океани, на яких збираються цілі острови з пластику, який через людську недбалість потрапляє сюди річками та морями. Якщо ж не запобігти цьому, то можна серйозно зашкодити здоров`ю людей. Тому Мартін Дорі – знаний  британський антипластиковий активіст, любитель пляжів, письменник – вирішив написати книгу, у якій розповідає про 50 місій, завдяки яким можна врятувати нашу планету. Автор радить кожному знайти продовж дня вього 2 вільні хвилини, яких буде достатньо, щоб стати     #2 хвилинним_супергероєм. Тож маленькі читайлики із розповіді бібліотекаря Надії Островської довідались, що кожного року в океан потрапляє понад 8 млн.т пластику, а на 1-му кв.км плаває 31 тис.пластикових предметів. За оцінками науковців до 2050 року в океанах буде більше пластику (за масою) аніж риби. Отож, пластик став одним з найуживаніших та найшкідливіших матеріалів на планеті, оскільки він не розкладається, а саме розпадається на дедалі менші шматочки, виділяючи при цьому шкідливі речовини. Маленькі частини пластику поїдає риба і помирає з голоду. Через рибу пластик також потрапляє і в людський організм. У 2018 році в Індонезії знайшли мертвого кита, в шлунку якого було більше 1000 шматочків пластику. Бібліотекар прокоментувала поради Мартіна Дорі як боротись із пластиком у сміттєвому відрі, у парку, у власному наплічнику, на кухні, на відпочинку та в інших місцях.

Та найбільше до вподоби припала дітям екологічна гра «Сортуємо сміття», яке підготувала дітям бібліотекар Галина Сай. Діти у одноразових рукавичках сортували у підготовлені міні-контейнери різні види сміття: папір, пластик, скло, метал, токсичні та органічні відходи. З цим завданням школярі справились на відмінно, ставши #2 хвилинним_супергероєм. Дітей дуже вразило відео про сміттєвий острів в Тихому океані, де науковці виявили величезний сміттєвий континент площею як 4 України. Сама ж площа плавучого острова- 2,5 млн.кв.км.

 Під час відвідин бібліотеки Галина Гораль також ознайомила учнів із цікавими новенькими дитячими виданнями, одержаними від, котрі дехто виявив бажання прочитати вдома.

Проведений  захід сприятиме кращому розумінню дітьми екологічних загроз, спричинених сміттям, якщо люди будуть недбайливо та нерозумно його використовувати.

На останок всі учасники заходу отримали від бібліотекарів по декілька цибулин та насіння гладіолусів, котрі вони посадять та вирощуватимуть продовж літа на своїх домашніх квітниках. Своїми добрими справами вони посприяють тому, щоб наша планета ставала красивішою, чистішою та привабливішою. Галині Павлівні ми вдячні за  участь у заході та сподіваємось  на подальшу активну співпрацю. 

                                                       












 



Немає коментарів:

Дописати коментар