Надходить святковий час - час Нового 2021 року та Різдва Христового. Бібліотекарі прикрашають свою книгозбірню новорічною атрибутикою. Але особливу увагу читачів привертатимуть книжково-ілюстративні виставки "Таємнича містерія Різдва", а також "А різдвяна коляда в нашу хату загляда". Після ознайомлення з представленою літературою діти пізнають таємниці різдвяно-новорічних свят.
Перекладач
четвер, 31 грудня 2020 р.
пʼятниця, 11 грудня 2020 р.
Вітання з нагоди ювілею Якимишин Іванни Ігорівни
Сьогодні від щирого серця вітаємо Іванну Якимишин - директора Буської ЦБС з ювілеєм. Зичимо міцного здоров`я, щастя, родинного затишку, звершення усіх життєвих задумів.
пʼятниця, 4 грудня 2020 р.
Хустка - це завжди краса
7 грудня відзначатимемо День хустини, яка для нас,українців, має глибоке символічне значення. З цієї нагоди учениці 4-А класу Буської ЗОШ №2 разом зі своїм класним керівником Галиною Теодозівною Слівінською завітали до нашої бібліотеки. Під час етнохвилини "Ой, хустино, хустинонько!" діти довідались, що споконвіку для українців хустина була не лише елементом національного одягу, але і життєаим оберегом та своєрідним мистецьким витвором. Дізнались також про те, що хустки в Україні вишивались шовком, золотом та сріблом, що найбільш поширеними в давні часи були білі хустки.Цікавою є також обрядовість,пов`язана з хустиною.Присутні захоплено оглядали хустинкову виставку-інсталяцію, а також стали активними учасниками флешмобу #Українська хустка.
вівторок, 1 грудня 2020 р.
Катерині Білокур - 120
Сьогодні минає 120 років від дня народження живописця, Народної художниці України Катерини Василівни Білокур.Незвичайна, "не від світу сього" селянка, самотужки осягнула таїну малярства, зачарувавши світ унікальними полотнами, натюрмортами із квітів. Перші спроби малювання робила вуглиною на домашньому полотні. А пензлі виготовляла із волосинок білочки, тхора чи домашнього котика. Використовувала рослинні фарби із буряка, бузини, калини, трав. Понад усе любила квіти. Їм вона проспівала гімн, зачарувавши казковим плетивом найрізноманітніших квітів - руж, барвінку, маків, піонів, красуль, жоржин, павичів, гвоздик, нагідок, чорнобривців...
четвер, 19 листопада 2020 р.
Події, що змінили долю України
Споконвіку багато поколінь українців клали своє життя, здобуваючи право прийдешніх поколінь на свободу та незалежність. Сьогодні Україна - це територія гідності та свободи,які виборювались продовж двох революцій:Помаранчевої 2004 та Гідності 2013року.Тоді наша нація продемонструвала свою європейськість та національну гідність.А сьогоднішні події на Сході держави змушують кожного усвідомити, що за нашу свободу та гідність платиться дуже висока ціна - ціна життя наших воїнів та добровольців.
Зі своїми читачами бібліотекарі Буської дитячої книгозбірні провели хвилини пам`яті "Революція Гідності:події та факти". Діти дізнались,як виник Майдан,згадали героїв Небесної сотні, а також своїх земляків:Героя України Ольгу Буру, медсестру Марію Матвіїв, котра без маски та бронежилета рятувала поранених на Інститутській, про відважного кіборга Олександра Мошонкіна. Розповідь бібліотекаря вдало доповнювала книжкова експозиція "Події, що змінили долю України".
пʼятниця, 6 листопада 2020 р.
Мово моя барвінкова
9 листопада святкуємо День української писемності та мови.Хочемо, щоб кожен українець усвідомлював, що немає мови - немає народу."Мови вмирають не тоді, коли їх не вчать інші, а тоді, коли ними перестають говорити ті, хто їх знає" - писав педагог К.Ушинський. Тож шануймо свою рідну мову, бо без неї ми - ніхто. Для своїх читачів бібліотекарі відкрили книжкову виставку "Барвінкове розмаїття - мови рідної суцвіття", яка стане у пригоді кожному, хто дбає про чистоту та культуру мови, прагне запобігти помилковому слововживанню. Наш лексикон - це дзеркало нашого буття.Мова - наше духовне здоров`я. Свідченням цьому є флешмоб, проведений з нашими читачами.А вірш Д.Павличка "Сам навчи" стане доброю нагодою до роздумів.
Воронятко вчилось розмовляти,
Та не вміло вимовити "ер".
А ворона вчить: "Кажи: Карпати,
Кара, Крим, карабінер!"
Вороня сказало:"Край, корова,
Красти, карк, курчатко, крапля, крюк"...
А лелека чує: "Ллється мова -
Як старий, говорить птах-малюк.
І вороні каже :"Пані-матко,
Вороня навчили ви умить.
А скажіть, будь ласка, лелечатко розмовляти
Ви могли б навчить?"
"Можу!" І взялася до науки
Круча мати - і за кілька днів
Лелечата каркали , мов круки.
Аж лелека з гніву клекотав
Став кричати: "Що ти наробила?
Покалічила дітей моїх,
Ти своєї мови їх навчила,
А моєї не навчила їх!"
А ворона каже: "Я не винна!
Сам на себе гнівно клекочи,
Якщо хочеш, щоб твоя дитина
Знала рідну мову, сам навчи!..."
середа, 21 жовтня 2020 р.
Читати українською - це круто!
У бібліотеках області триває декада української книги, хоча карантин вніс свої корективи щодо проведення святкових масових заходів, на котрі завжди очікують читачі. Для них у нашій бібліотеці обладнано книжкову виставку "Читати українською - це круто!", де представлено широкий тематичний спектр українських видань за такими розділами:
- Наші першоджерела;
- Погляд в історію;
- Зачаровані рідною природою;
- Візії перехідного віку;
- Жодного дня без пригод
Для всіх. хто заглиблюється в давні історичні часи, хто зачаровується рідною природою, кому до вподоби пригоди та фантастика та кого хвилюють проблеми перехідного віку, знайдеться захоплююча книга. Цікава розповідь бібліотекаря буде доброю підказкою у вашому виборі. Отож, читайте українське! Це - круто!!!