Перекладач

понеділок, 25 листопада 2024 р.

Переможниця Всеукраїнського конкурсу малюнка за творами Чінгіза Айтматова наша землячка Вікторія Савчин

 #Бібліотека_для_дітей_міста_Буська


Наша бібліотека завжди заохочує користувачів брати участь у різноманітних творчих конкурсах. Так з 2023 по серпень 2024 року з ініціативи Національної бібліотеки України для дітей, Посольства Киргизької Республіки в Україні, Національної спілки художників України, Національної секції Міжнародної ради з питань юнацької книги (IBBY) та за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України проходив Всеукраїнський конкурс малюнка «Іссик-Куль - моя колиска.Природа у творчості Чінгіза Айтматова», приурочений 95-річчю видатного киргизького письменника. Серед небагатьох робіт, представлених на конкурс, нашу увагу привернув малюнок Вікторії Савчин, створений за твором «Синьоока вовчиця» (частина роману»Плаха»). Це був єдиний твір письменника російською мовою, який залишився у фонді. Прочитавши його, дівчина переповнилась психологічними відчуттями від описаного, відчувши трагізм життя простих киргизів та складні стосунки, що склались між людиною та живою природою. Саме цей твір надихнув Вікторію створити образ «людинововка», адже материнські інстинкти властиві як людині, так і тварині. А помста за людське зло у живій природі є дуже жорстокою… Майстерно виконана Вікторією робота вражала кожного до глибини душі, тож ми були впевнені, що вона не може бути непоміченою журі. Перемога юної художниці в обласному турі та у фіналі конкурсу є також результатом кропіткої праці досвідченого викладача Буського БДЮТ Катерини Юріївни Гачкевич, яка доклала багато зусиль та власних знань у розвиток творчих здібностей своєї учениці. Тож сьогодні щиро вітаємо Вікторію, яка отримала, окрім диплому фіналістки конкурсу ще й відзнаку від Національної спілки художників України та пропозицію до продовження навчання у столичному мистецькому виші, та її наставницю Катерину Юріївну . Зичимо нашій юній землячці нових мистецьких звершень та перемог! Щасливого мирного майбутнього!!!









субота, 23 листопада 2024 р.

Всеукраїнський конкурс малюнків "Іссик-Куль - колиска моя"


Ділимось дописом від нашої колеги -  вчительки Буського БДЮТ Катерини Гачкевич,наставниці фіналістки Всеукраїнського  конкурсу малюнка "Іссик-Куль - моя колиска.Природа і творчості Чінгіза Айтматова" Вікторія Савчин. Вони разом побували в Києві на нагородженні переможців конкурсу. Повернулись із масою вражень та позитивних емоцій! Радіємо їхній спільній перемозі!!!

 У Києві в Національній бібліотеці України для дітей 22 листопада презентували виставку творчих робіт та нагородили переможців і фіналістів Всеукраїнського конкурсу малюнків «Іссик-Куль – колискова моя: природа у творчості Чингіза Айтматова». Конкурс проводився з грудня 2023 р. по серпень 2024 р. Національною бібліотекою України для дітей, Посольством Киргизької Республіки в Україні, Національною секцією Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY), Національною спілкою художників України за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

Усього участь у конкурсі взяли 1522 учасника з усіх областей України, серед яких було відзначено 12 переможців та 4 спеціальних відзнаки від організаторів.
Мені надзвичайно приємно, що Національна спілка художників України відзначила роботу моєї вихованки Вікторія Савчин !
Щиро радію, що на моєму педагогічному шляху зустрічаються такі неординарні, творчі особистості, завдяки яким зростає натхнення, потяг до саморозвитку та самовдосконалення, а також можливість відірватись від буденних справ організовуючи подорожі, зустрічі із поважними особистостями та незвичні розваги!
Також хочу подякувати Буська Дитяча бібліотека за пропозицію та організацію даного конкурсу)))))) Разом ми сила!







Голодомор 1932-1933 років

 #Буська_міська_бібліотека_для_дітей

Голодомор
Ти кажеш, не було голодомору?
І не було голодного села?
А бачив ти в селі пусту комору,
З якої зерна вимели до тла?
Як навіть вариво виймали із печі
І забирали прямо із горшків.
Окрайці виривали з рук малечі,
із торбинок нужденних стариків?
Ти кажеш, не було голодомору?
Чого ж тоді, як був і урожай,
Усе суціль викачували з двору, —
Греби, нічого людям не лишай!
Хто ж села, вимерлі на Україні,
Російським людом поспіль заселяв?
Хто? На чиєму це лежить сумлінні?
Імперський молох світ нам затуляв!
Я бачив сам оту зловісну пору
І пухлих, і померлих на шляхах.
І досі ще стоять мені в очах…
А кажеш — не було голодомору?
Д. Білоус





середа, 20 листопада 2024 р.

Вистояли на Майдані, вистоїмо у війні

 #Бібліотека_для_дітей_міста_Буська

Ще за часів козацтва в українців викристалізувалась ідея свободи, яку століттями московити намагались викорінити. Та марність їхніх старань була знівельована відчайдушним спротивом українців, який вони проявили на Майданах 2004 та 2013 років, під час окупації Криму та частини територій Донецької та Луганської областей, а згодом після повномасштабного вторгнення рашистів в Україну. Саме ці події сприяли формуванню в наших громадян відчуття людської гідності та свободи. Тож мільйони українців стали на захист своїх громадянських прав та свобод, на захист своєї землі та родини. Дуже слушними є слова Вольтера: «Втратити свободу може лише той, хто не вміє її захищати».
З цієї нагоди бібліотекарі облаштували книжково-ілюстративну виставку «Вистояли на Майдані, вистоїмо у війні».
Пропонуємо переглянути 10 цікавих фактів про Революцію гідності.
День Гідності та Свободи - 10 цікавих фактів про
Революцію Гідності 2013
21 листопада 2013 року на Майдан Незалежності вийшло півтори тисячі людей - в знак протесту проти того, що тодішній президент Віктор Янукович відмовився підписувати угоду про асоційоване членство України в Європейському Союзі. Протест носив мирний характер до 30 листопада, коли кілька сотень активістів, переважно студентів, які залишалися на Майдані, вночі жорстоко не побила та не розігнала міліція. Тож 1 грудня в центр Києва з усієї України з’їхалися сотні тисяч людей, обурених міліцейським свавіллям, корупцією та узурпацією влади… Розпочався безперервний мітинг, який отримав назву Євромайдан та перетворився на Революцію Гідності.
Кілька фактів про цей час:
• Початок Революції Гідності співпав з 9-ю річницею Помаранчевої Революції. Народні протести проти рішення уряду Азарова, який вирішив призупинити процес євроінтеграції України, розпочалися увечері 21 листопада 2013 року. За 9 років до цього, 22 листопада 2004-го, люди вийшли на мітинг проти фальсифікацій результатів президентських виборів. І в 2004-му, і в 2013-му протестували проти дій Віктора Януковича.
• 100-метрового листа "донецькому султану" - Віктору Януковичу - написали активісти 27 листопада на Майдані Незалежності. Януковича закликали обрати євроінтеграцію, пояснювали, чому це треба зробити та давали поради уряду.
• "Живий євроланцюг" між Києвом та Перемишлем організували українські студенти 29 листопада - він почався у Києві і проліг через Житомир, Рівне, Львів і до Шегині на кордоні з Польщею. Довжина "ланцюга" становила 625 кілометрів, і він став другим в історії України з січня 1990 року, коли було створено подібний живий ланцюг на Акт Злуки.
• "Марш мільйона" пройшов 8 грудня у Києві - на Народне Віче на Майдані Незалежності зібралося понад мільйон людей. Вони прийняли рішення про початок блокування Адміністрації президента, Кабміну та інших установ.
• Михайлівський набат зазвучав після того, як у ніч з 10 на 11 грудня підрозділи внутрішніх військ і "Беркута" зробили спробу розігнати протестувальників на Майдані у Києві. Михайлівський Золотоверхий собор безперервно бив у дзвони - на той дзвін з усього міста стікалися мешканці. Диякон Михайлівського собору Іван Сидор отримав благословення у намісника монастиря ігумена Агапіта і побіг на дзвіницю. Пізніше він розповідав, що не знав насправді, як бити на сполох, адже останній раз таке відбувалося в 1240 році, коли під Києвом стояла татаро-монгольська орда. Але разом зі студентами-помічниками вклали у той передзвін всю душу, порвали чотири троса і стерли руки до мозолів.
• 200-тисячний хор на Майдані Незалежності виконав 14 грудня державний гімн України. Співали близько 200 тисяч людей, які зібралися на площі, а супроводжували хор "вогнями" мобільних телефонів та ліхтариків.
• "Стіна плачу та боротьби" була споруджена тоді ж, у грудні, на Майдані. Із дерев'яних брусків створили огорожу, на кожному з них було написано назву населеного пункту, з якого приїхали люди до Києва.
• "Вогнехреща" замість Водохрещі сталася на Майдані 19 січня 2014 року - мирний протест перейшов у відкрите збройне протистояння. Мітингувальники, розчаровані безрезультативністю віче та обурені "диктаторськими законами", прийнятими Верховою Радою 16 січня, вирушили до Верховної Ради. На початку вулиці Грушевського дорогу їм перекрили підрозділи внутрішніх військ і "Беркута". Майданівці пішли на штурм силовиків - розпочалося жорстоке протистояння, на щастя, без жертв - поки що. Пізніше цю подію назвуть так і назвуть - "Вогнехреща".
• У пастку "Беркуту" потрапили майданівці 20 лютого 2014 року, після ряду трагічних подій. Спецпідрозділ, що всю ніч штурмував "Майдан", покинув позиції і рушив до вулиці Інститутської. Майданівці, які пішли слідом, потрапили під прицільний вогонь. Тоді кількість загиблих від куль снайперів зросла до десятків...
Загалом на Майдані під час Революції Гідності загинули понад 100 осіб - їх згодом назвуть "Небесною Сотнею".
• У понад 20 країнах світу підтримали Революцію Гідності - кампанії пройшли у Польщі, США, Канаді, Великобританії, Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Португалії, Австрії, Австралії, Бельгії, Грузії, Естонії, Литві, Норвегії, Швеції, Чехії та інших. Євромайдан став найбільшою проєвропейською демонстрацією в історії ЄС та найтривалішим мітингом в історії - він безперервно простояв 92 доби.


вівторок, 12 листопада 2024 р.

Тренінг по роботі з внутрішньо переміщеними особами

 Сьогодні у Львові відбувся тренінг для бібліотекарів з громад Львівської області

«Правові потреби внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали внаслідок війни, та шляхи їх вирішення. Забезпечення доступу до актуальної правової інформації та механізми перенаправлення».
Під час тренінгу провідні юристи Норвезької ради у справах біженців (NRC) в Україні підвищили обізнаність працівників книгозбірень у правових питаннях та поінформували чим вони можуть бути корисні для ВПО. По завершенні заходу усі учасники пройшли тестування та отримали сертифікати.
Від Буської громади у тренінгу взяли участь бібліотекарі Буської міської бібліотеки Леся Цюпка та Анна Лех і Бібліотеки-філії для дітей м. Буська Надія Островська та Галина Сай.