Перекладач

середа, 12 червня 2024 р.

Майя Дерен; режисерка українського походження

   #Бібліотека_для_дітей_міста_Буська

Літо! Час читати!!! Дехто з наших користувачів поспішає взяти книги зі шкільної програми, аби встигнути перечитати все до початку навчального року. А дехто, окрім програмної, бажає читати щось для душі. Бібліотекарі рекомендують увазі читачів книжку Оксани Лущевської «Оця Майя кіно знімала». Це – цікава історія про незвичайні пригоди маленької режисерки, акторки та фотографині з Києва Майї Дерен. Насправді, це - псевдонім Елеонори Деренковської, яка народилася 29 квітня 1917 року в Києві в родині психіатра Соломона Деренковського та актриси Марії Фідлер. !922 року, рятуючись від антисемітських погромів, родина змушена була втікати до Сполучених Штатів Америки, де вони змінили своє прізвище на ДЕРЕН. Саме з того часу Елеонора стала Майєю. Маленькій дівчинці у житті допомагає щедра уява і хвацьке вміння помічати оригінальне в буденному. А ще у Майї є нафантазована кицька, яка веде її до мрії - знимкувати людей і тварин, а згодом відкрити справу її життя – кінорежисуру. У 1947 році Майя стала першою лауреаткою престижної премії Гуггенгайма за досягнення в кіно. З 1958 року співпрацює з провідним театром США - Метрополітен –опера. З кінця 1950-х років вона формує Творчий фонд кіно, який підтримував незалежних режисерів. За життя її називали «матір’ю американського авангарду».
Книга Оксани Лущевської з фентезійними ілюстраціями Олени Васіної відтворює екстраординарну й оригінальну атмосферу фантазії Майї Дерен та шлях, який їй довелось пройти, щоб Американський кіноінститут заснував премію її імені.
Україна дала світу багато видатних особистостей, які здобули повагу й славу на різних континентах, але були маловідомими на своїй землі. Настав час відкривати їхні імена.
«Оця Майя кіно знімала» є продовженням двотомника «Це зробила вона» і другою книжкою-історією проєкту «Дівчата можуть усе» про видатних українок.












Усі реакц

вівторок, 4 червня 2024 р.

Я можу врятувати планету





Сьогодні,напередодні Всесвітнього дня захисту навколишнього середовища, до нас завітали учні 3-А класу Буського ЗЗСО №1 разом зі своїм класним керівником Іриною Павлівною Ільченко на еко-годину «Я зможу врятувати планету». Вони з цікавістю слухали розповіді бібліотекарів Надії Островської та Галини Гораль про те, як діти можуть боротися проти кліматичних змін на Землі, що виникають внаслідок шкоди, яку завдають люди природі своїми необдуманими вчинками. Засмічені узбіччя доріг та береги рік, вирубані ліси, несанкціоновані сміттєзвалища призводять до того, що сотні тварин та птахів втрачають свої природні домівки, гинуть жителі як малих річок, так і океанів. Щосекунди на планеті вирізається стільки лісу, що ним можна було б заповнити два футбольні поля. Учні також почули розповідь як про користь, так і велику шкоду, яку завдає довкіллю пластик. Вони були вражені кадрами з фільму «Острів сміття у Тихому океані», де йшлося про те, що американський дослідник Чарльз Мур виявив величезну пластикову пляму – острів площею у 2,5 млн. кв.км. Бібліотекарі розповіли дітям як правильно сортувати сміття, аби воно завдавало якнайменшої шкоди довкіллю. Порекомендували ознайомитись з книгами «Зберегти ліс», М,Дорі «Діти проти пластику», Д.Френч «Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя», Л,Кірбі «Я можу врятувати планету», Г.Ткачук «Книга про сміття». В ході зустрічі учасники дійшли висновку, що кожен з них може зробити маленьку, але корисну справу, яка сприятиме порятунку життя на нашій планеті. До того ж, піклування про природу не лише важливе, але й дуже захопливе заняття. Бібліотекарі вдячні Ірині Павлівні за плідну співпрацю.