#Бібліотека_для_дітей_міста_Буська
26 квітня 1986 року сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства, відома під назвою Чорнобильська аварія. Сьогодні в пам’ять про цю трагедію з учнями 6 –Б класу Буської ЗЗСО№2 було проведено урок-нагадування «Трагедія, про яку пам'ятаємо». Галина Гораль розповіла дітям про причини виникнення катастрофи, в результаті якої радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи та 8,5 млн. жителів України, Білорусі та росії отримали значні дози опромінення, а 0,5 млн. з них померли від наслідків радіації. До кінця 1986 року 90 тисяч людей було евакуйовано у безпечніші місця, а 81 населений пункт став безлюдним.
Дітям було представлено книгу Костянтина Климчука «Літо, коли сонце стало чорним». Через сприйняття тогочасних подій одинадцятирічним хлопчиком Женею з Коростеня автор описує на прикладі його родини як змінилось життя багатьох українських сімей. Аварія на Чорнобильській АЕС зрмває з місця сотні тисяч людей. Малого хлопця закрутило у вихорі евакуації. Він та сестра у піонерських таборах на Хмельниччині, батько ліквідовує аварію на атомній станції. А мама залишається вдома.
Країна, в якій існують брехня та лицемірство, зневага до людей, в країні, яку називали СРСР, Женя більше жити не хоче: «Він почав розуміти, що цю країну і цю реальність він не любить. Занадто багато горя та несправедливості було цього літа, коли сонце було чорним». В часі сьогоднішньої російсько-української війни він, ставши людиною поважного віку, він активно волонтерить – переправляючи з-за кордону пікапи для наших бійців.
Дітям були зачитані листи Жениного батька, котрі він адресував сину під час ліквідації аварії. Присутні оглянули літературу з книжкової виставки «Коли сонце стало чорним», присвячену подіям 1986 року в Чорнобилі. Також учні вирізали паперових ангеликів як знак пам'яті про жертв Чорнобильської катастрофи.