Перекладач

пʼятниця, 29 березня 2024 р.

Дитяча книга в епоху героїв

 #Всеукраїнський_тиждень_дитячого_читання

Війна підло й підступно ввірвалась до нашого дому, принісши тисячі жертв та мільйони людських страждань, назавжди понівечених життів. Вона миттєво внесла корективи у наше мирне життя, змусивши мужчин брати зброю та вирушати на фронт. Жінки з дітьми та люди похилого віку, котрі першими відчули жахіття російської навали, шукали прихистку у більш безпечних місцях країни чи за кордоном, сподіваючись, що все це скоро закінчиться. Та війна триває вже понад два роки, залишаючи свій важкий відбиток у душах кожного українця – тих, хто в окопах, та тих, хто чекає на повернення своїх синів, батьків, чоловіків, сестер… Тисячі сімей в Україні разом з тими, що на фронті, переживають посттравматичні стресові розлади, контузії, панічні атаки, хоча трапляється й таке, що часто суспільство їх не розуміє.
А що переживають діти, які вмить стають дорослими, чого прагнуть, як намагаються внести свою маленьку лепту у нашу ПЕРЕМОГУ. Про це довідаються читачі, ознайомившись з літературою, представленою на книжковій виставці «Війна…На їхніх маленьких плечах»







четвер, 28 березня 2024 р.

Читачі рекомендують прочитати

 #Всеукраїнський_тиждень_дитячого_читання

Під час Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотекарі цікавляться захопленнями своїх користувачів, тож завжди раді порекомендувати літературу, яка порушує безліч проблем, з якими стикаються підлітки у сім`ї, в школі, у товаристві, у суспільстві. Тож бібліотекарі для читачок-восьмикласниць підготували книги, прочитавши які, дівчатка отримають відповіді про те, як правильно поступати в тих чи інших складних життєвих ситуаціях.

Усі 

середа, 27 березня 2024 р.

Наймолодша читачка - Злата Колос

 #Всеукраїнський_тиждень_читання

Різного віку читачі активно навідуються до нашої книгозбірні, адже триває #Всеукраїнський_тижден_дитячого_читання. Сьогодні нас, бібліотекарів, приємно здивувала наша наймолодша читачка - п`ятирічна Злата Колос. Вона разом з мамою Наталією (до речі, нашою колишньою читачкою) приходить до бібліотеки, аби обрати книжку для читання. Сама ще читати не вміє, але скоро навчиться, бо відвідує «Малятко». А зараз читає разом з мамою. Маленька дівчинка любить казки, малює українських воїнів з ангеликами, а рашистів – з чортиком. Обіцяла принести нам свої малюнки. Розповіла, що Україна любить Британію, бо Британія – наша подружка. А ще подивувала нас своїми гімнастичними задатками. Віримо, що Злата – справжній маленький патріот нашої України!!!












Бібліотечні посиденьки "Весняні читання"

 #Всеукраїнський_тиждень_дитячого_читання

Триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання. На бібліотечні посиденьки «Весняні читання» завітали учні 1-А класу Буської ЗЗСО№2 разом зі своїми вчителями Лесею Богданівною Радзішевською та Наталією Іванівною Добросинець. Зустріч розпочалась із розповіді бібліотекаря Надії Островської про чудову пору року весну, її прикмети, пробудження рослинного та тваринного світу. Тож діти радо ділились своїми спостереженнями за змінами у природі. А головне – погодились, що «Березень. Час читати». Про це свідчить й виставка-візитка «Веснограй», на якій представлені твори українських письменників та поетів про весняні принади.
Дехто із дітей побував у нас вперше,а деякі є вже нашими постійними читачами. Присутні ознайомились із розмаїттям дитячих книжок (особливо сподобались книжки-панорамки т.п.) та журналів. Розповідали вони і про свої дитячі бібліотечки та улюблені казки, а також продемонстрували набуті навики читання із книжечок, які ми їм запропонували.
Бібліотекарі розповіли учням про правила поводження у книгозбірні та як потрібно користуватися книгою.
Працівники бібліотеки висловлюють подяку вчителям за активну співпрацю.



























четвер, 21 березня 2024 р.

Ріки незмінно течуть додому

 #Всесвітній_день_поезії

Сьогодні, у Всесвітній день поезії, багато наших користувачів навідуються до бібліотеки, бажаючи прочитати улюблені вірші. Учениці 8-А класу Буської ЗЗСО №2 Марта Рак, Соломія Чучман, Ярина Гулай та Світлана Борис читали поезію Юлії Олефір, присвячену нашим землякам - українцям, які через російську агресію вимушені залишити Батьківщину та шукати прихистку в чужих країнах. Сердечна гостинність, всебічна допомога та опіка, щирі співчуття не можуть замінити рідний дім... Бо існує аксіома: "Ніде на землі не буває, як вдома..."
Навіяна щемливими спогадами про рідний дім поезія Жанни Данилюк "Дорога додому", яку читає Наталя Піджарко.



.



середа, 20 березня 2024 р.

Національний тиждень поезії .Читає Анна-Марія Окопна

 #Національний_тиждень_читання_Тиждень_поезії

Триває Національний тиждень поезії, присвячений слову ДІМ. В це поняття кожен вкладає щось особливе, своє, найсокровенніше… ДІМ – це Батьківщина, місце, де ти народився і живеш та за яким тужиш у чужій стороні, це – те гніздо, з якого вилітають та куди завжди повертаються лелеки.
Для користувачів у бібліотеці відкрито книжкову виставку «Поезія – діамант величиною в слово». Отож, слухаймо поезію у виконанні нашої читачки Анни-Марії Окопної.


Загальнообласнийдень читання за творами Галини Вдовиченко

 #Загальнообласний_День_Читатання

У травні 2015 року відома львівська письменниця та журналістка Галина Вдовиченко вперше відвідала Буськ та нашу бібліотеку, де презентувала свою дитячу повість «36 і 6 котів». Згадується цікава зустріч у переповненому дітьми великому залі музичної школи, фото на згадку, книги з автографами письменниці…
А сьогодні під час Загальнообласного дня читання ми знову повертаємось до літературної скарбнички Галини Вдовиченко, котру вона наповнила новими творами для дітей.
З учнями 6-Б класу Буської ЗЗСО№2 проведено творчу мандрівку «Книжкові таємниці від Галини Вдовиченко», під час якої присутні почули цікавинки із життя письменниці (цьогоріч 21 червня їй виповнюється 65 років), а також ознайомились із серією книг про 36 і 6 котів та іншими дитячими виданнями: «Сова, яка хотіла стати жайворонком», «Котохатка» та інші.
Бібліотекарі зачитували дітям цікаві уривки із серії книг «36 і 6 котів-компаньйонів», «Сова, яка хотіла стати жайворонком», після чого діти робили свої висновки про почуте, доповнюючи їх пригодами, що траплялись із власними домашніми улюбленцями (виявилось, що у всіх них є домашні котики, які мають фантастичні імена).
А ще із книжки «Ліга непарних шкарпеток» діти почули про класифікацію, до якої входять шкарпетони, шкарпи, шкарпані, шкарпуки, їхні пригоди, сповнені гумору, тонкої іронії та життєвої філософії. Бібліотекарі наочно продемонстрували присутнім усі види шкарпеткової класифікації, описаної в книжці. Цей твір у 2012 році отримав 1-шу премію у Всеукраїнському конкурсі «Коронація слова» у номінації «прозові твори для дітей». А у 2017 році Галина Вдовиченко удостоєна відзнаки «Золотий письменник України»
Учні також переглянули відео про Галину Вдовиченко із серії «Живі бібліотекарі». Під час заходу діти, які вже знайомі з творчістю письменниці, ділились враженнями від прочитаного, водночас виявили бажання створити малюнки про котів – героїв книг письменниці та про своїх власних кішок.
А ми, в свою чергу, зичимо цьогорічній ювілярці натхнення до написання нових дитячих бестселерів.
Ус