Перекладач

середа, 26 квітня 2023 р.

Чорнобиль:біль та скорбота наша

 

«Чорнобиль: біль та скорбота наша» … Під такою назвою у бібліотеці для дітей міста Буська із читачами 6-В класу ЗЗСО №2 було проведено урок- застереження про найбільшу техногенну, еколого-гуманітарну катастрофу ХХ століття, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС

Галина Гораль розповіла дітям про роль у житті людей атомних електростанцій, а також про те, як через людську недбалість та певні помилки, які були допущені при експлуатації АЕС, була спричинена наймасштабніша катастрофа людства. Вона розповіла, які загрози для здоров`я людини несе радіація та як вона впливає на навколишнє природнє середовище. Згадували більше ста ліквідаторів з Буського району, серед них медик Ольга Паска, дільничний інспектор Олександр Печенєвський, Микола Маначинський, спогади котрих задокументовані у книзі «Чорнобиль.Пам`ять».

Бібліотекар Надія Островська представила присутнім книгу К.Міхаліциної «Квіти біля четвертого», у якій прабабуся ділиться спогадами зі своєю онучкою про рідне село, яке була змушена залишити після аварії. За чим тужить прабабуся, щось видивляючись із вікна багатоповерхівки? Катастрофа відібрала не тільки дім, а й життя близької людини – як іще безліч життів. А її,  вимушену  нашвидку евакуюватися,   затаврували «чорнобилькою». Що є тепер? Трави, що пахнуть рідним краєм та онуччині малюнки – як ті, котрі творила ще одна «чорнобилька» - Марія Примаченко. Художниця, до речі, не полишила рідного села Болотня і до кінця життя зісталася там малювати. Діти також побачили репродукцію картини Марії Примаченко «Квіти виросли коло четвертого блока», присвячену чорнобильській трагедії.

Галина Сай зачитала дітям оповідання  Євгена Гуцала «Чорнобильська дівчина Калина», в якому розповідається про переживання та трагічну долю, що спіткала дівчинку переселенку на ім`я Калина, яка отримала велику дозу радіації. Вона переїхала із зони відчуження у безпечніше місце, але хвороба щомиті нагадує про себе, і запобігти їй не може ніщо: ні дружня підтримка нового товариша Любомира, ні опіка та чуйне ставлення сусідів. «Мирний атом» робить свою чорну справу…

Увазі учасників було продемонстровано відеофільм «Чорнобильська катастрофа. Історія про трагедію». Вибух на Чорнобильській атомній змушує не одне покоління українців замислюватись над небезпеками, які може спричинити «мирний атом» через людську безвідповідальність.










Немає коментарів:

Дописати коментар