Перекладач

вівторок, 20 березня 2018 р.

Дитячий світ Василя Сухомлинського


Василь Сухомлинський був не лише хорошим педагогом і новатором у сфері дитячого виховання, але й талановитим письменником та публіцистом. Цьогоріч виповнюється сто років від дня його народження. Близько тридцяти років В.Сухомлинський присвятив праці з дітьми, був директором Павлиської школи на Кіровоградщині, заслуженим вчителем України. Цій видатній особистості та його творчості присвячується цьогорічний загальнообласний День дитячого читання. Заступник директора Буської ЦБС Галина Гораль підготувала для третьокласників ЗОШ І-ІІІ ст.№2 літературну мандрівку «Він серце віддавав дітям». 




Школярі ознайомились із біографією письменника, переглянули мультиплікаційний ролик «Яблуко в осінньому саду» за однойменним оповіданням В.Сухомлинського, а також документальні кадри з життя педагога.



 Але найбільше дітям сподобались повчальні історії письменника, написані для дітей: «Загублені гроші», «Перед справедливим суддею», «Камінь», «Бо я людина», «Купа сміття», «Добре слово» та інші. Школярі не лише уважно слухали оповідання, а й брали активну участь у їх обговоренні.


 Класний керівник 3-В класу Зоряна Гаєвська висловила подяку працівникам бібліотеки за повчальний виховний захід, який в цей час є дуже корисним для дітей.
Понад тридцять шестикласників стали учасниками літературного вернісажу «Дитячий світ Василя Сухомлинського», який підготувала та провела бібліотекар абонементу 5-9 класів Галина Сай.




 Діти уважно слухали оповідання письменника, робили для себе висновки з певних життєвих ситуацій та проводили паралелі із сучасністю. Хоча в бібліотеці книг В.Сухомлинського обмаль, та «Казки школи під голубим небом», «Вогнегривий коник», «Гаряча квітка» завжди цікаві читачеві та ніколи не втрачають своєї актуальності. Вдалим доповненням до розповіді бібліотекаря був перегляд фільму «5 хвилин з Василем Сухомлинським», у якому відображено основні засади і принципи не лише творчості, але й всього життя великого педагога.




Учасники обох заходів отримали на згадку памятку «Десять «НЕ МОЖНА» від Василя Сухомлинського», яку підготували бібліотекарі.


 Це – життєві постулати, котрих повинна дотримуватись кожна людина впродовж свого свідомого життя.
 

вівторок, 6 березня 2018 р.

Шевченкові музи


У березневі дні українці усього світу  вшановують свого національного Генія, Пророка, Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. До 204 –ої річниці від дня його народження працівники Буської районної бібліотеки для дітей провели низку заходів. В читальному залі було оформлено виставку-інсталяцію «Володар у царстві духа», для молодших школярів – «Маленьким – про Великого Тараса». Бібліотекар 1-4 класів Надія Островська провела з  третьокласниками Буської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 літературне турне «Сторінками долі Кобзаря». У ході заходу акцентувалася  увага на важливих моментах життєвого шляху поета, було використано  матеріали з книг С.Васильченка «В бур’янах», Д.Іваницької «Тарас Шевченко – дітям», В.Левицької та Т.Катіної «Тарас Шевченко і я».







 Діти  також пізнали  багату літературно-мистецьку спадщину Тараса Шевченка. В їхній уяві Кобзар постав не лише визначним  поетом, але й талановитим художником, адже у його мистецькому доробку налічується більше тисячі  робіт. Бібліотекар продемонструвала присутнім репродукції автопортретів та найвідоміших живописних полотен : «Катерина», «Циганка-ворожка», «На пасіці», «Селянська родина» та інші. Учасники заходу  декламували вірші поета, а Вікторія Околіта акапельно виконала пісню «Садок вишневий коло хати».



Для восьмикласників Буської ЗОШ І-ІІІст.№2 працівники бібліотеки  підготували літературно-мистецьку вітальню «І генії кохали теж…».  Іванна Якимишин цікаво розповіла присутнім  про жінок, які певною мірою мали вплив на творчість Т.Шевченка. 






Значне  місце у його поетичному доробку займає лірика, присвячена першому юному коханню – Оксані Коваленко («Мені тринадцятий минало…», «Ми вкупочці колись росли», «Мар`яна –черниця») . На ліричні шедеври надихали поета Ганна Закревська, Марія Максимович, Агафія Ускова, княжна Варвара Рєпніна, Ликера Полусмак, Катерина Піунова та інші. Їхні образи він увічнив не тільки у слові, але й на полотні. Діти не лише побачили портрети цих жінок, але й почули  присвячені їм поетичні рядки: «Якби зустрілися ми знову», «Моя ти любо! Мій ти друже!», уривок з поеми «Тризна» та інші. Присутні мали змогу переглянути відеоролик «Жінки у житті Т.Шевченка», де поряд із зображеннями поетових муз були представлені портрети багатьох інших жінок, написані талановитою рукою  художника.Діти також ознайомились із книжковою експозицією"Володар у царстві духа", присвяченою життєвому та творчому шляху Кобзаря. Отож, любов у житті Т.Шевченка була не лише найбільшою наснагою до творчості, але й великою особистою журбою.
  Галина Гораль, заст. директора Буської ЦБС по роботі з дітьми